zadra-na-www

MATRONATY

Spis treści Zadry 50-51 / 2012

Jubileuszowa Zadra to numer 50 i 51 w jednym, a tekstów jest w niej prawie 50. Zamiast upajać się jubileuszem i rozpamiętywać gratulacje z całego świata, redakcja zwraca Waszą uwagę na pierwszą w Polsce Nagrodę Literacką dla Autorki, którą powołano w Szczecinie.

Skromność ma swoje granice, więc są też w ZADRZE teksty, których autorki zastanawiają się w swoich artykułach nad zmianami, jakie przyniosła ZADRA poprzez swoich 50 odsłon w polskiej rzeczywistości, od jesieni roku 1999. Ponadto poczytacie o tym, co się w Polsce dzieje (m.in. „Przychodzi baba do apteki” i „Edukacja do nierówności”), o łuskach spadających masowo i z hukiem z oczu (m.in. „Wszyscy mówimy onzykiem” i „Bzdurne pytanie na śniadanie”), a w dziale kulturalnym m.in. o babciach i wnuczkach w sztuce polskich artystek.

No i tylko w ZADRZE można znaleźć „rozmowę” z Virginią Woolf i Piną Bausch ;-) Jest też komiks, Brawa i Gwizdy i nieunikniona Matka Bolka, która w jubileuszowym numerze ZADRY nadaje relację z teatru (jest to oczywiście polska tragikomedia, czyli farmaceutyczna farsa). Życzymy miłej jubileuszowej lektury.

TEMATY

CO SIĘ DZIEJE

ŁUSKA Z OKA

KULTURA

Brawa i Gwizdy

Matka Bolka

 

fio

© 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Olison's Project - usługi graficzne. Wykonanie: zecernia.net - strony www