zadra-na-www

MATRONATY

Jaskiniowcy czy obrońcy?
Sławomira Walczewska   
21 sierpnia 2013

Po bijatyce na plaży w Gdyni okazało się, że mamy żarliwych obrońców. W rolę obrońców kobiet wcielili się kibice ze Śląska. W dużej grupie napadli i pobili grupę Meksykanów, którzy podobno zachowali się obraźliwie w stosunku do kobiet. Wersji wydarzeń jest wiele. Według najbardziej dramatycznej wersji podły Meksykanin próbował na plaży obmacywać Polkę.

Według innej wersji, jeszcze straszniejszej, Polka szła z małym dzieckiem, była więc Matką Polką, a dobieranie się do kobiety z dzieckiem, i to przez cudzoziemca, to prawie świętokradztwo. W kolejnej wersji kibiców było dwustu pięćdziesięciu, a marynarzy z Meksyku kilku i nie było przy tym żadnej kobiety. Jest jeszcze wersja z kobietą, w której występuje dziewczyna podająca Meksykaninowi butelkę, którą zostawił na plaży. Dziewczyna nie jest molestowana.

Przebieg zdarzeń i ich przyczyny, jak się to mówi, bada policja. Bezsporne jest jednak, że odbyła się bijatyka na plaży, w której duża grupa młodych mężczyzn zaatakowała kilku cudzoziemców ze skutkiem takim, że parę osób z obu stron wylądowało w szpitalu. Śląscy kibice przyjechali na Wybrzeże w celach zdecydowanie rozrywkowych. Na plaży popijali piwo i nawet odpalili racę, ćwicząc przed meczem. Pobicie też mieści się w zestawie kibolskich rozrywek. W ostateczności można pobić się we własnym gronie, ale jeśli jest możliwość, lepiej pobić kogoś innego, obcego, bo i bezpieczniej, i własna grupa się konsoliduje.

Kibice chcieli się wyżyć na cudzoziemcach i nawet, jeśli na początku całej historii były obraźliwe zaczepki w stosunku do kobiet, można było w takiej sytuacji zareagować zupełnie inaczej. Bicie zupełnie nie było tu potrzebne.

Meksykanin świetnie nadaje się do tego, żeby go pobić, bo jest inny z wyglądu, ma ciemniejszą karnację, no i jest przybyszem z daleka. Bardzo obcy, egzotyczny Meksykanin po „pokazaniu mu” wyjeżdża do siebie w dalekie strony i jest mała szansa, że jeszcze kiedyś się go spotka. Kibole wykorzystali optymalnie spotkanie z Meksykanami, a zasłanianie się tym, że bronili napadniętej kobiety, jest listkiem figowym, który tylko uwypukla to, co ma zasłonić.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

fio

© 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Olison's Project - usługi graficzne. Wykonanie: zecernia.net - strony www